ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5166579
*
nr 516 6579
Spegel
förgylld ram, höjd: 114
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2008
kl 16:08:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 14:16:09
1
300 kr
28/3 18:17:49
2
400 kr
29/3 20:43:43
3
400 kr
29/3 20:47:26
3
450 kr
29/3 21:16:52
2
500 kr
31/3 15:51:58
4
550 kr
31/3 15:52:02
5
750 kr
31/3 15:55:40
4
650 kr
31/3 16:00:25
4
750 kr
31/3 16:03:26
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 516 6579
Spegel
förgylld ram, höjd: 114
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 14:16:09 | 1 | 300 kr |
28/3 18:17:49 | 2 | 400 kr |
29/3 20:43:43 | 3 | 400 kr |
29/3 20:47:26 | 3 | 450 kr |
29/3 21:16:52 | 2 | 500 kr |
31/3 15:51:58 | 4 | 550 kr |
31/3 15:52:02 | 5 | 750 kr |
31/3 15:55:40 | 4 | 650 kr |
31/3 16:00:25 | 4 | 750 kr |
31/3 16:03:26 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02